Derneğimizin 15. Yılı KutlandıDerneğimizin 15. Yılı Kutlandı

7 Nisan 2018 Cumartesi 23:04:26

Derneğimizin 15. yılını Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen özel bir geceyle kutladık.

Yemeğe Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Asbaşkanlarımızdan Ömer Temelli ve Ozan Balaban, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan ile eski futbolcular, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük ve Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği Başkanı Metin Doğan birer konuşma yaptı.

Derneğimiz, 15. yıl anısına Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük'e plaket takdim etti.

Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği Başkanı Metin Doğan'ın konuşması;

"Sayın Başkanım,  Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanım, çok değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, sevgili Fenerbahçe Gönüllüleri, değerli misafirler derneğimizin düzenlemiş olduğu bu anlamlı gecede sizlerle beraber olmanın heyecanı ve mutluluğu ile hepinize hoş geldiniz diyor, şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Öncelikle derneğimizin kuruluşunun 15. Yılında siz değerli dernek üyelerinin şahsıma ve derneğimize vermiş oldukları çok değerli katkılardan dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Büyük bir gurur ile geride bıraktığımız bu 15yıl içerisinde kendi imkanları ile mütevazi bir duruş sergileyen derneğimiz, içerisinde bulunduğumuz olağan genel kurul süreci ile ilgili söyleyeceği bazı söylemlerin olması da en doğal hakkıdır.

3-5 kişinin bir araya gelip sosyal medya aracılığı ile ahlak kurallarını ve Fenerbahçemizin etik değerlerini zedeleyici ve değerli başkan adaylarını rencide edici paylaşımlarının olduğu bu süreçte yüzlerce kongre üyesinden oluşan Fenerbahçe Gönüllüleri derneğinin de söyleyeceği sözler var.

Mütevazi duruşumuzdan vazgeçmemekle birlikte bu süreçte gücümüz ile orantılı sesimiz daha gür çıkacaktır. Zamanından çok erken başlayan bu kongre sürecinde Fenerbahçe Gönüllüleri olarak bizler her zaman olduğu gibi üslubumuza çok dikkat etmeye özen gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.

Fenerbahçe bizimdir diyen sevgili dostlarımıza Fenerbahçe hepimizin ortak değeridir diyerek sevgi ve saygı ile elimizi uzatıyor ve kaybedenin kazananı saygı ile tebrik edeceği bir seçim olmasını ve kazananın sadece Fenerbahçe olmasını temenni ediyoruz.

Değerli misafirler büyük Fenerbahçenin büyük taraftarı ile kongre üyeleri ayrılmaz bir bütündür, hepimiz ruhumuzla tüm benliğimiz ile önce taraftarız. Bu kongre sürecini fırsat bilip  şahsi kin ve egolarının  esiri olan, bu kinleri Fenerbahçe sevgisinin önüne geçmiş bir kesimin Fenerbahçeyi bölmeye ve kongre ortamını kaosa çevirme  çabalarına çok değerli iki başkan adayımızın da izin vermeyeceğine gönülden inanıyoruz.

Sevgili Fenerbahçeliler, kurulduğumuz günden bu güne 15 yılı aşkın bir sürede karşılıksız Fenerbahçenin hizmetinde olan derneğimiz Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım ile hep yol arkadaşı olmuştur, iyi günde kötü günde hep beraber ayrılmaz bir bütün olduk. Eleştirilerimizde hep saygı sınırları içerisinde olduk. Yeri geldi başkan yönetici, yeri geldi abi kardeş ama sürekli vefalı bir yol arkadaşı olduk.

Biz Fenerbahçe  Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri olarak, ömrünü Fenerbahçe’ye adamış 20 yılda Fenerbahçeye büyük hizmetler vermiş Balkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ı destekleme kararı aldığımızı gururla açıklıyorum.

Fenerbahçeye hizmete  talip olan herkese saygı duyuyoruz ama Fenerbahçemize büyük hizmetler veren Sayın Aziz Yıldırım’ın 3 Haziran kongre sürecinde en büyük destekçisi ve yol arkadaşı olacağız.

Sevgili Fenerbahçe Gönüllüleri;

Neden Aziz Yıldırım ile yola devam kararı aldığımızın bir çok haklı gerçekleri var. Ben 70’li yılların başından beri maçlara giderim, Futbolda önce Dolmabahçe stadı sonra Saracoğlu, basketbolda spor sevgi salonu benim çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği yerlerdi. Şimdi hatırlıyorum o dönemde ne şartlarda maçlar seyrettiğimizi. Nereden nereye, başkanın büyük vizyonu sadece Fenerbahçeye tesis kazandırmadı, Türk sporuna örnek teşkil etti.

İddia ediyorum Başkanımız ve o dönemdeki yönetici arkadaşlarımız bu güzel stadı yapmamış ve tesisleşmede çıtayı yükseltmemiş olsaydı ülkemizde hiçbir spor tesisi yapılmazdı.

Gururla ifade etmek istiyorum olimpik branşlarda ülkemizi temsil eden ve madalya kazanan sporcuların büyük bir bölümü Fenerbahçe Spor Kulübünden. Yıllarca amatör sporlara yapılan yatırımların vergi indirimine tabi tutulması konusunda verdiği mücadeleyi ve nasıl yalnız bırakıldığını da hepimiz biliyoruz. Türk sporuna her branşta yaptığı bu büyük katkı bile yılın spor adamı ve 3 Haziranda yeniden başkanımız olması için yeterli bir sebebidir.  Olimpiyatlarda alınan madalyalar, bayan ve erkek voleybol takımlarımızın Avrupa Şampiyonlukları, Bayan Basketbol Takımımızın Avrupa kupalarındaki finalleri, masa tenisi bayan takımımızın Avrupa şampiyonluğu, ve dünyanın en güzel takımı diye adlandırdığımız, gururumuz Erkek Basketbol Takımımızın Euroleague şampiyonluğu ve diğer başarıları. Atletizm, boks, kürek, yelken ve tüm branşlardaki başarılar. Futbolu 2’ye ayırıyorum. 3Temmuz öncesi ve 3 Temmuz sonrası diye. 3 Temmuz öncesi başarılar ve süreçte malum yapılanma tarafından çalınan şampiyonluklar. 3 Temmuz sonrası zayıflatılmış ama onur mücadelesi veren bir Fenerbahçe, bu konudaki başarı ve başarısızlık değerlendirmesini sizlerin takdirine bırakıyorum.

Neden sorusunun bir diğer cevabı, size Metriste başkana yaptığım ziyaretlerden küçük bir anı anlatmak istiyorum. Serkan Acar Topuk yaylası tesisi yeni açılmış, dernek olarak tesise destek amaçlı ailelerimiz ile birlikte buruk bir gezi düzenledik. Özenle yaptırdığı bir tesisin açılışında bulunamayan başkanımızla bunu paylaştığımda bana orada küçük bir tepe olduğunu ve oraya üyelerin faydalanabileceği bir kayak pisti yapılmasını istediğini söyleyerek talimat verdi. Düşünebiliyor musunuz? Metriste bile bu  Fenerbahçeyi nasıl düşündüğünün  bir göstergesidir.

Gururla söylüyorum 3 Temmuz süreci 15 Temmuz halk direnişine örnek olmuştur.  3 Temmuz sürecinde büyük Fenerbahçe taraftarının olağanüstü desteği ve Aziz Başkanın  dik ve dirayetli duruşu, vatan haini terör örgütünün hain emellerine ulaşamamasının en önemli sebeplerindendir. Onun için vicdanlarda aklanan 3 Temmuz süreci Yargıtay kararı ile  de onanana kadar Aziz Yıldırım’ın hep yanında olacağız.

İyi bir vatansever, Atatürk Cumhuriyetinin önemli bir savunucu olması da neden Aziz Yıldırım sorusunun cevaplarından birisidir.

Ömrünü Fenerbahçeye adamış, bu uğurda 1 sene özgürlüğü kısıtlanmış başkanımız önce büyük saygıyı ve Yargıtay süreci sonlanana kadar büyük bir desteği hak ediyor ve biz Gönüllüler olarak bu desteği vermeye devam edeceğiz.

Değerli Fenerbahçeliler, yoğun bir seçim süreci yaşıyoruz. Önce 28 Nisan’da Yüksek Divan kurulu seçimi var. Kendisine büyük saygı duyduğum herkes tarafından çok sevilen, uzlaşmacı kimliği ile camiamızı toparlayan değerli büyüğümü, Yüksek Divan kurulu Başkanımız Sayın Vefa Küçük’ü bu seçimde desteklemekten büyük onur duyduğumuzu açıklamak istiyorum. Kendisini  ve özelliklerini anlatmak için çok zamana ihtiyacımız olur. Sadece iyi ki varsın Vefa ağabey. Bu kulübün birleştirici, sevgi dolu bir ağabeyisin. Allah size uzun ömürler versin. Desteğimiz sizinle."

 

Davetliler yemekte derneğin kuruluş gününde çekilen görüntülerden oluşan özel bir videoyu barkovizyondan izledi. Gece canlı müzik eşliğinde yenilen yemekle sona erdi.

Fotoğraflar için tıklayınız